Bezpieczny PESEL: nowy sposób ochrony przed wyłudzeniem pożyczki na dowód

Współpraca CRIF ze Związkiem Firm Pożyczkowych zaowocowała powstaniem nowego narzędzia, które ma za zadanie chronić konsumentów przed oszustami, którzy zaciągają pożyczki na skradzione dane osobowe. Chodzi o program „Bezpieczny PESEL” stanowiący listę osób, które poświadczyły, że nie chcą zaciągać chwilówek. Niestety w dzisiejszych czasach tego typu przestępstwa mają miejsce coraz częściej, warto zdawać sobie z tego sprawę oraz odpowiednio zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami.

Aby znaleźć się na liście programu, należy zarejestrować się w serwisie bezpiecznypesel.pl i przekazać do systemu Credit Check informację, że nie planujemy korzystać z pożyczek pozabankowych. Dzięki temu, jeżeli nasze dane zostaną skradzione i złodzieje złożą wiosek o pożyczkę, to otrzymamy sygnał o próbie oszustwa.

Jak zastrzec swój PESEL?

Jeżeli chcemy zastrzec swój numer PESEL i ochronić się przed kradzieżą naszych danych, należy wypełnić formularz na stronie bezpiecznypesel.pl i potwierdzić swoją tożsamość. Można zrobić to przesyłając skan dowodu osobistego, CRIF skontaktuje się z nami również telefonicznie.

Jak odwołać zastrzeżenie numeru PESEL?

Gdy zdecydujemy się na odwołanie zastrzeżenia swojego numeru PESEL, należy wypełnić formularz „cofnij zastrzeżenie”. Aby zrezygnować z udziału w programie „Bezpieczny PESEL”, będziemy musieli potwierdzić naszą decyzję telefonicznie podczas rozmowy z konsultantem CRIF.

Z systemu Credit Check korzystają takie firmy jak:
– Provident
– Wonga
– Bocian Pożyczki
– Lendon
– Vivus
– Filarum
– Euroloan
– MoneyMan
– TAKTO Finanse
– Super Grosz
– Zylion
– Credito
– Zaliczka
– Super Credit
– Pożyczki Novum

Program „Bezpieczny PESEL” to dobry sposób na to, aby wykrywać i zapobiegać wyłudzeniom pieniędzy. System jest bezpłatny, jako klienci nie ponosimy żadnych kosztów za rejestrację, również firmy pożyczkowe mogą korzystać z niego zupełnie za darmo. Obecnie oszustwa związane z wyłudzaniem i bezprawnym wykorzystywaniem danych osobowych są coraz częstsze, także warto mieć się na baczności.

Poniższe zestawienia również mogą Cię zainteresować:
nowe chwilówki online kalkulator 2021
szybkie pożyczki pozabankowe online na dowód 2021
kredyty gotówkowe kalkulator kredytowy rat 2021