Konto na przelew – w jakich bankach to jeszcze możliwe?

Z wielu powodów możliwość zakładania konta bankowego na przelew wycofana została z oferty większości banków w Polsce. Można jednak zrobić to jeszcze w 6 bankach. Internetowe rachunki mogą okazać się kuszące, choćby z racji takich perełek jak konto za 0 zł.

Na czym polega konto na przelew? Jest to ekspresowa możliwość otwarcia rachunku online, bez wizyty w banku, czekania na kuriera z umową. Do 2015 roku, czyli do chwili wejścia w życie Rekomendacji KNF, obowiązującej cały sektor bankowy, w sprawie bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w Internecie konta otwierane na przelew (który potwierdzał dane klienta) były bardzo popularne i znajdowały się w ofercie stałej niemal wszystkich banków funkcjonujących w naszym kraju. Bankowe konto zdalnie można założyć obecnie jedynie w przypadku, jeśli dla potwierdzenia otwarcia rachunku wykonany zostanie przelew z innego banku, w jakim konto zakładaliśmy w sposób tradycyjny, zatem z wizytą w placówce i za okazaniem dokumentu tożsamości bezpośrednio pracownikowi tegoż banku.

Rekomendacja i rygorystyczne dla klientów ceniących tę formę zakładania kont warunki sprawiły, że banki wycofywały się z takich opcji i znikały one z oferty. Jedynie Alior Bank, BZ WBK, IDEA Bank, Raiffeisen Polbank i T-Mobile posiadają dzisiaj takie produkty. Co więcej są one dość atrakcyjne, bo konta internetowe z ich oferty są bezpłatne – nie zawierają opłaty za prowadzenie ROR. Za pomocą przelewu weryfikacyjnego, zgodnego z opisanymi wyżej warunkami, można szybko i bez straty czasu założyć konto bankowe. Dodatkowo do poszczególnych produktów często dokładane są atrakcyjne bonusy czy możliwość korzystania z programów partnerskich. Szczegóły dostępne są w każdym banu, z którego oferty chcemy skorzystać, także na stronie internetowej, by oszczędzić czas na poszukiwaniach.

Zatem jeśli szukamy ciekawej opcji rachunku osobistego, nie chcemy czekać i szybko dokonamy przelewu z obecnego rachunku zakładanego osobiście, to możemy w ciągu dosłownie chwili założyć rachunek online. Cała procedura nie jest skomplikowana.

Poniższe zestawienia również mogą Cię zainteresować:
nowe chwilówki online kalkulator 2021
szybkie pożyczki pozabankowe online na dowód 2021
kredyty gotówkowe kalkulator kredytowy rat 2021